DSC_0780
Szkolenie teoretyczne i praktyczne do licencji samolotowej LAP(L)

Aeroklub Podhalański prowadzi szkolenia samolotowe do licencji samolotowej LAP(L).Szkolenie przebiega w dwóch etapach: teoretycznym i praktycznym. Po zaliczeniu egzaminu z wiedzy zdobytej na kursie teoretycznym rozpoczyna się szkolenie praktyczne na samolocie Cessna 152 widocznym obok. Szkolenie obejmuje między innymi podstawy pilotażu, loty po kręgu, strefy pilotażowe, loty samodzielne i loty po trasach nawigacyjnych na inne lotniska. Praktyka kończy się, gdy uczeń-pilot wylata co najmniej 30 godzin lotu w tym 6 godzin samodzielnie i zdobędzie umiejętności przewidziane w programie.

 

Szkolenie praktyczne kończy się egzaminem państwowym, po zdaniu którego pilot otrzymuje licencję samolotową LAP(L).

 

Licencja pilota samolotowego LAP(L) upoważnia do samodzielnego pilotowania samolotów o masie do 2000kg oraz 4 miejsc pasażerskich.

 

Kandydat na szkolenie powinien mieć ukończone 16 lat  ( w dniu wykonania pierwszego lotu samodzielnego – FCL.020) i spełniać warunki zdrowotne dla licencji LAP(L), czyli pozytywnie przeszedł badania klasy II – MED.A030. Badania takie można przejść w Głównym Ośrodku Badań Lotniczo-Lekarskich we Wrocławiu lub też w każdym innym certyfikowanym ośrodku medycyny lotniczej lub u lekarza orzecznika lotniczego.

 

Pisemna zgoda rodziców lub prawnych opiekunów w przypadku wieku poniżej 18 lat.

Autor: aeroklub